CZŁONKOSTWO
Elementem, który wyróżnia Flandrię spośród innych organizacji jest oferowanie KART STOWARZYSZENIA i zachęta do AKTYWNEGO CZŁONKOSTWA.
SYMBOL SOLIDARNOŚCI
Karta ma mały format, mieści się w portfelu, a jej posiadanie ma dla nas szczególne znaczenie, gdyż stanowi symbol solidarności.
Każda karta to jeden człowiek, za którym stoi jakaś historia. Posiadaczami kart są bowiem zarówno:
– wolontariusze (po odbyciu min. półrocznego, aktywnego wolontariatu),
– podopieczni (np. osoby długoterminowo chore, rodzice dzieci, którymi się opiekujemy),
– członkowie klubów aktywności (np. seniorzy, rodziny z dziećmi, uczestnicy oferowanych przez nas warsztatów),
– uczestnicy targów, warsztatów i innych imprez organizowanych przez nas lub w porozumieniu z innymi NGO.
POPARCIE DLA NASZYCH DZIAŁAŃ
Karta w wersji podstawowej kosztuje tylko 5 zł, a jej zakup to wyraz poparcia dla naszych działań, opartych o 3 filary:
– wolontariat – zarówno w formie stałej (kluby aktywności), jak i wolontariat akcyjny (np. udział wolontariuszy w piknikach i festynach), a także w formie pomocy długoterminowej (wypełnianie luki pomiędzy publiczną a prywatną służbą zdrowia),
– aktywny styl życia – realizowany poprzez akcje profilaktyczne, spotkania tematyczne, warsztaty o różnorodnej tematyce,
– centrum doradztwa pacjentowi – projekt nad którym pracujemy, a który będzie stanowił bazę szpitali, instytucji świadczących pomoc, a także będzie udzielał informacji o procedurach i możliwościach, np. w uzyskiwaniu dofinansowania do zakupu sprzętu ortopedycznego.
MOŻLIWOŚCI DLA CIEBIE
Posiadacze karty, poza wyrażeniem poparcia, mają możliwość:
– bezpłatnego uczestnictwa w klubach aktywności,
– skorzystania z pomocy woluntaryjnej w trudnych sytuacjach życiowych,
– uzyskania dodatkowych rabatów u naszych partnerów medycznych,
– skorzystania z organizowanych badań profilaktycznych na preferencyjnych warunkach.
DODATKOWE RABATY
Ponadto karta występuje w wersji z dodatkową opłatą 20 zł, umożliwiając uzyskanie 10% rabatu w sklepach medycznych (na produkty nierefundowane i nie będące w aktualnej promocji).
Kartę otrzymasz:
– w sklepach medycznych,
– u koordynatora regionalnego,
– u lidera wolontariatu.
WZAJEMNA POMOC
Flandria jest ruchem wzajemnościowym i tak jak w psychologicznej regule wzajemności, tak i u nas obowiązuje zasada mówiąca o tym, że świadcząc sobie wzajemną pomoc tworzymy mechanizm adaptacyjny, umożliwiający podział pracy, wymianę dóbr i usług i tworzenie trwałej sieci współzależności (networking). Dzięki takim powiązaniom każdy z nas będąc sobą i realizując własne cele, staje się jednocześnie członkiem skutecznego zespołu (think tank).
Ponadto dzięki współpracy z belgijskimi kasami chorych, mamy możliwość transferu wiedzy i doświadczeń, stanowiąc część międzynarodowej społeczności.
Zachęcamy tym samym wszystkich chętnych do wsparcia naszych działań, poprzez podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem i dołączenie do zespołu wolontariuszy!
POLECAMY
Oops, no posts!